A legérdekesebb tényeket gyűjtötték össze a táncról a GG Tánc Eger vezetői és táncosai a szerdán induló jubileumi Egri Stúdiószínházi Táncfesztivál kapcsán.
„Olvassunk és táncoljunk! Ez a két szórakozás soha nem árt a világnak” – vallotta Voltair, s bár szenvedélyünk a tánc, a történelem rácáfolt arra, hogy nem árthat – mint az alább ki is derül. Persze kivétel erősíti a szabályt, hiszen a tánc hihetetlen érzelmi töltetet adhat mind a nézőknek, mind a táncosoknak…
- A tánc első régészeti bizonyítékai 9000 éves indiai falfestmények.
- A balett története a 15. századi Itáliáig nyúlik vissza, ugyanakkor 1681-ig csak férfiak táncolhatták nyilvánosság előtt.
- „Táncoló pestis” ölt meg több tucatnyi embert 1518-ban Strasbourgban. A város egyik utcáján egy asszony kezdett minden ok nélkül táncolni, s napokig nem hagyta abba. Egy hónap alatt már 400-an táncoltak „kifulladásig”, olyannyira, hogy többen szívrohamban, agyvérzésben vagy kimerültség következtében elhunytak.
- Egy balett-táncos átlagosan annyi energiát használ fel egy előadás alkalmával, mintha 30 kilométert futna vagy 2 futballmérkőzést játszana.
- A Spotify online zenei streaming oldal megbízásából készített felmérés szerint a Bolero a harmadik legnépszerűbb háttérzene szeretkezéshez a Dirty Dancing filmzenéje és a Marvin Gaye Sexual Healingje után. A Bolerót szeptember 26-án a közönség is láthatja az Egri Stúdiószínházi Táncfesztiválon.
- Szintén látható lesz szeptember 23-án a János vitéz. E darabhoz kapcsolódó érdekesség, hogy Petőfi Sándor, a lánglelkű költő mindössze 6 nap és 6 éjszaka alatt írta.
- A férfi balett-táncosok egy-egy előadás során akár „másfél tonnányi balerinát” emelnek fel – ez egy átlagos autó súlya.
- A Kaleidoszkóp – Hommage á Bartók Béla darabot, mely a nagyszerű zeneszerző örök érvényű műveiből válogat, 23-án (csütörtök) láthatja az egri közönség. Bartók Béláról sokan nem tudják, hogy már 4 éves korában 40 dalt tudott lejátszani a zongorán.
- A román rendőrök balettleckéket vettek, hogy a közlekedést még kecsesebben és könnyedebben tudják irányítani.
- Azok az emberek, akik táncolnak, magasabb önbecsüléssel rendelkeznek és sokkal pozitívabbak.
A GG Tánc Eger tagjai pedig úgy vélik, hogy akik a közönség soraiban ülnek, ők is sokkal pozitív lélekkel távoznak majd az előadások után, így mindenkit szeretettel várnak a jubileumi Egri Stúdiószínházi Táncfesztiválon!