Leírás: hamarosan
E darabokban láthattuk
Montmartre-i ibolya
Montmartre, századforduló. Makacs álmodozók, kültelki énekesnők, kóbor múzsák, csupaszív végrehajtók, felfedezés előtt álló művészek és fanyar mecénások…
Csínom Palkó
Kevesen tudják, hogy a híres dalban említett Csínom Palkó és Csínom Jankó nem két kuruc vitéz, hanem a dalt éneklő vitéz lovairól van szó.
Régi nyár
Lajtai Lajos-Békeffi IstvánRégi nyár operett Az ünnepelt operettcsillagon ugyan nem látszik meg a kora, ám árulkodik az a tény, hogy lánya lassan eladósorba kerül. Zsuzsa váratlanul hazaérkezik a nevelőintézetből, és azonnal kiderül: szerelmes. Csak még alanyt nem talált érzelmeihez. Az anya azonban tudja, hogy ha az elhatározás megszületett, nem kell sokat várni, és a megfelelő…
Rokonok
Móricz Zsigmond:Rokonok társadalmi dráma Egy magyarországi kisváros – Zsarátnok – polgármestere, a hivatali dolgozók, bankárok, polgárok, hétköznapi emberek e történet szereplői. Ez a kisváros lehetne a világ, vagy Európa bármely szegletében, mégis, nem véletlen, hogy Móricz Magyarországra helyezte Zsarátnok városát. Már a település neve is sok mindent elárul. Zsarátnok. A hamu alatt lappangó, felületén már…
Két úr szolgája
A jómódú Federigo Rasponi, akinek Pantalone a lánya, Clarice kezét ígérte, meghal párbajban egy Florindo nevű ifjú által. Clarice és szerelme, Silvio, azonnal eljegyzik egymást. Ám ekkor beállít Truffaldino, s bejelenti kint várakozó urát, Federigo Rasponit!
Csárdáskirálynő
Kálmán Imre Csárdáskirálynő című operettjét méltán emlegethetjük minden idők legnépszerűbb operettjének.
Tóték
Abszurd helyzetben abszurd módon viselkednek az emberek. A háború a legabszurdabb emberi élethelyzet.
Legyetek jók, ha tudtok
Az 1500-as évek Rómája. Fülöp atya elhagyott gyermekeket nevel egy düledező templomban.
Lili bárónő
Miért szeretünk még operettet nézni? Mert minden lehetséges benne, ugyanúgy, mint a mesékben.
Mese a fiókból
Szőke AndreaMese a fiókból Fiókból előhúzott zenés irkafirka mesejáték Vajon mi lehet egy öreg, ócska fafiókban? Húzzuk ki és nézzük meg! Egy pár ceruza, egy golyóstoll, néhány cetli… egy ecset, egy alig használt radírgumi, egy rongyos notesz… körző, vonalzó, egy leszakadt gomb, egy beszáradt ragasztó, egy formátlan gyurmadarab… nincs itt semmi, toljuk vissza… Várjunk csak!…
Charlie nénje
Charley és barátja, Jack beleszerettek a szép Spittigue lányokba, Kittybe és Annie-ba, akiket apjuk féltékenyen őriz. Ráadásul a fiatalembereket nem veti fel a pénz, ezért esélyük sincs a zord apa jóindulatát elnyerni. Charley nénjének, a dúsgazdag milliomosnőnek a látogatása azonban reményt kelt a fiatalokban.
József és a színes szélesvásznú álomkabát
A József-legenda megzenésítésének ötlete állítólag egy kollégiumi szobában született meg, ahol Andrew Lloyd Webber és alkotótársa, Tim Rice rátaláltak erre a drámai fordulatokban gazdag ószövetségi történetre.
A kölyök
A mű Chaplin klasszikussá vált filmjének alaphelyzetét dolgozza fel, melynek hősei a Csavargó (Charlie Chaplin) és az Utcagyerek, Jacky.
Légy jó mindhalálig
Nyilas Misi kisdiák szorgalmasan tanul a híres debreceni kollégiumban. Ő a legjobb tanuló! Mikor szegénységben élő szüleitől pakkot kap, diáktársai nem csak az összes ennivalót, de még a csizmakenőcsöt is felzabálják előle.
A cigánybáró
A történetet alapjául Jókai Mór műve szolgál, mely 1883. január 21-én jelent meg a Székely Nemzet hasábjain. A novellából később Ifj. Johann Strauss operettet írt, majd, mint regény vált ismertté.
A palacsintás király
Tökéletes lenne Tóbiás király élete, Derelye főszakács minden reggel csülkös szalonnát tálal fel neki tükörtojással, minden délben roston sült fácánt újburgonyával és szilvás gombóccal, minden este malacsonkát tepertős kenyérrel.
Az öreg hölgy látogatása
A komédia: a kétségbeesés kifejezése” – írja egy tanulmányában Dürrenmatt. És valóban – a minden művét komédiaként aposztrofáló szerző – kétségbeejtő helyzeteket mutat számunkra, igen szórakoztató módon.
Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról
Negyven éve, 1973. március 2-án mutatták be a Déry Tibor kisregénye alapján készült Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról (a nyugati hippikultúra kritikája) című popmusicalt a Vígszínházban.
Hajmeresztő
Egy közönséges esős hétköznap délutánon véres bűntény történik Washington belvárosában. Az áldozat: az évszázad egyik legnagyobb zongoraművésznője.
Annuska
Veranda, kert, filagória, jéghideg spriccer, illatos nyárelő. A virágzás pezsdítő készülődése a levegőben, varázslatos vidék. Egy rég letűnt, de örökké vágyott, idilli világot fest az „Annuska” zsánerhangulata.
Csókos asszony
Mi muzsikus lelkek, Gyere, te nímand!, Van a Bajza ucca sarkán egy kis palota, Asszony asszony, csókos asszony, Asszonykám, adj egy kis kimenőt!, Éjjel az omnibusz tetején – ugye ismerősek ezek a dalok?
A muzsika hangja
A Trapp család története már több generáción keresztül uralja a zenés színpadokat. Magyarországon is kedvelt repertoár darabja színházainknak. A Budapesti Operettszínházban például 18 éven át játszották kétféle feldolgozásban.
Szent Johanna
A „Szent Johanna” nem sorolható be egykönnyen a hagyományos műfaji kategóriákba. Főhőse kétségtelenül az új kor egyik legtisztább tragikus hőse, története a „koránjött új” tragédiájának típusa.
A fejedelem
Az 1640-es években egy Morvaországból vallásáért kiüldözött protestáns lelkész csodálatos égi jelenéseket kezdett látni. Látomásait 1657-ben ki is adta s azokban megjövendölte az Ausztria-ház bukását s dicsőséget jövendölt a Rákóczi-háznak.
Gyertyafény keringő
Siegfried Geyer – Robert Katscher:GYERTYAFÉNY KERINGŐ zenés vígjáték két felvonásban Fordító: Szántó Armand A Gyertyafény keringő, a húszas évek egyik legkedveltebb slágere, ebben a zenés vígjátékban csendült fel először, hogy elinduljon világhódító útjára. Bejárta Európát, majd áthajózott a tengerentúlra, hogy meghódítsa Amerikát. Ugyanakkor a darab, a békeidők kedvenc rekesz és nevetőizmokat dolgoztató alkotása. Főbb szereplői,…