Liquid Sound: Yeonhee-projekt I.
Tradicionális előadás és modern tánc
Az előadókon és táncosokon kiegészítőként népi ütőhangszereket is láthatunk, miközben a színtéren táncolva újragondolják az utcaszínház hagyományos elemeit. A nézőközönség a színtér két oldalán foglal helyet, így mindenki testközelből csodálhatja, ahogy megszűnik a határ a hagyomány és a modernitás, az előadás és a tánc között. Ez az előadás egészen az alapoktól alakítja át a koreai identitást a felbomlás és egyesülés végtelen folyamatában, ehhez felhasználja a tiszta statikus energiát, az ismétlődést és redukciót, a lassúságot és ürességet.
A Yeonhee-öltözék öt színének hagyományos jelentését az előadóművészek kortárs érzékenysége értelmezi újra. Zenei aláfestéssel mutatják be a kezdet-felbomlás-mimika, a hideg-körforgás-mozgás, a szabadság-robbanás-energia, a hideg-félelem-csend és a forrás-harmónia teljes szerkezetét, ezáltal közvetítve az előadás egészét átható felbomlás és együttélés üzenetét.
○ BEVEZETÉS
A hagyományos előadások közül kiemelkedik a Gilnori. Miután az előadók és táncosok megérkeznek a színtérre, a divatbemutatót a népi ruhák levetésével kezdik. Ezáltal új értelmet nyernek a Yeonhee-ban használt mozdulatok és tárgyak.
○ Fehér
A fehér szín jelképezi a semmit, ez az első szín.
○ Kék
A kék szín jelenti a tavaszt, a derűt, a szelet és a nagylelkűséget.
○ Piros
Kirobbanó öröm / A piros jelképezi a delet, a nevetést, a jókedvet és a vidámságot.
○ Fekete
A fekete szín jelképezi az éjjelt, a telet, a félelmet és a hideget. A félelem hirtelen megjelenik, aztán eltűnik, majd egy másik formában újra színre lép.
○ Sárga
A sárga szín jelképezi a középpontot, a délutánt és az öt elembe vetett hitet.
Igazgató: Lee Inbo
Koreográfus: Shim Juyoung
Zeneszerzőr: Ju Junyoung
Díszlet: Lee Hwisoon
Világítás: Jo Chulmin
Előadják: Park Seho, Yi Myongmo, Son Eungyo, Park Suyeon
Együttműködő partner: Koreai Kulturális Központ
XIII. Egri Stúdiószínházi Táncfesztivál keretében